Kontakty:

Ogří Doupě
Moravská 5, Praha

Tel.: +420 222 210 090
e-mail: praha@fantasy.cz

Ogří Doupě na Facebooku

Facebookové skupiny

Modelářství a barvení
Ogří Deskohraní

Otevírací doba:

PO: 11-19
ÚT: 11-22
ST: 11-22
ČT: 11-19
PÁ: 11-19
So: 10-18
NE: 10-18

Miniturnaje 2017:

Nepřehlédněte možnost zúčastnit se miniturnajů WFB či WH40k. Více naleznete zde.


»
Ogr Cubb Shenkar - 22. -23. dubna 2017

Rychlá navigace
Turnaj Warhammer 40.000
Turnaj Malifaux
Turnaj KoW
Obecné informace

Turnaj Warhammer 40.000

Dovolujeme si Vás pozvat na turnaj Ogr Cubb Shenkar, který se bude konat ve dnech 22. a 23. dubna 2017 opět v prostorách TJ Sokol Strašnice, Saratovská 4, Praha 10.

Základní pravidla

- Limit pro stavbu armády 1,850 bodů
- Ke stavbě armády je možné využít maximálně 2 detachmenty. Je zakázáno použít 2 stejné detachmenty.
- Detachmenty, které se skládají z vícero subdetachmentů (Decurion) se počítají jako 1 detachment.
- Není možné kombinovat Come the Apocalypse detachmenty
- Při stavbě armád je možné čerpat ze všech současných povolených zdrojů, tedy GW kodexy, data slates,formace a aktuální a experimentální pravidla Forge Worldu. Jednotky a army listy z Horus Heresy nejsou povoleny.
- Při použití jednotek a army listů z Forge Worldu je hráč povinen mít vytisknutá nejaktuálnější pravidla daných jednotek nebo armády s sebou na turnaji a před začátkem hry s nimi detailně seznámit protihráče. Pokud k tomuto kroku nedojde, není možné dané jednotky nebo army list použít.
- Jednotky a army listy z ForgeWorld musí být nabarvené minimálně pěti barvami a hotovým podstavcem. Pokud nebudou, není možné je ve hře použít.
- Imperial Space marine a Death from the Skies Supplement nejsou povolené.
- Lords od War jsou povoleni, fortifikace jsou povolené. Každý LoW může být v armádě maximálně jednou.
- Maximálně jedna jednotka Super Heavy / Gargantuan Creatures.
- Mighty Bulwarks povolené nejsou.

Je možné využít následující ForgeWorld army listy.

- Army lists in Imperial Armor 14: The Siege of Vraks: The Death Korps of Krieg and Renegades of Vraks.
- Army lists in Imperial Armor 13: War Machines of the Lost and the Damned: Renegades and Heretics.
- Army lists in Imperial Armor 12: Minotaurs Chapter, and the Death Korps of Kreig Assault Brigade. Všechny tyto jednotky se hrají přesně podle bodů a pravidel uvedených v daném army listu. Není možné použít cenu a pravidla z ostatních kodexů a pravidel, kde figuruje jednotka se stejným názvem pokud není uvedeno jinak.
- Exception: The Dark Harvest army list není povolen,ale 40k jednotky, které je možné zakoupit mimo Dark Harvest Detachment je možné použít.
- Army lists in Imperial Armor 11: Eldar Corsairs.
- Army lists in Imperial Armor 4, 2nd Ed: Detachment D-99 and the Red Scorpions Chapter Tactics and Characters. Inquisitorial Experimental Detachment Warlord Trait bonus and penalties mohou být zvoleny na začátku každé hry.
- Army lists in Imperial Armor 3, 2nd Ed: Elysian Drop Troops and Imperial Guard Tallarn upgrade and Mukaali Rough Riders. Všechny tyto jednotky se hrají přesně podle bodů a pravidel uvedených v daném army listu. Není možné použít cenu a pravidla z kodexu Astra Militarum, kde figuruje jednotka se stejným názvem pokud není uvedeno jinak.
Výjimka: Jednotky s pravidlem Junior nebo Senior Officier se hrají podle pravidla Voice of Command v kodexu Astra Militarum.
- Army lists in Imperial Armor 1, 2nd Ed: Armored Battle Group. Všechny tyto jednotky se hrají přesně podle bodů a pravidel uvedených v daném army listu. Není možné použít cenu a pravidla z kodexu Astra Militarum, kde figuruje jednotka se stejným názvem pokud není uvedeno jinak.

Fortifications

- Je možné použít všechny dataslates a vylepšení z knihy Stronghold Assault a samostatné dataslates jako například Plasma Obliterator.
- Fortifikace se nepočítají jako součást armády za účelem získání speciálních pravidel daného detachmentu pokud v pravidlech detachmentu není vyloženě napsáno, že se pravidla týkají i fortifikací.
- Mighty Bulwarks jsou zakázány.
- Fortification Networks jsou zakázány. Fortification networks jsou definovány jako dataslates, které obsahují více jak jednu fortifikaci (napřílad Tidewall Gunfort) nebo jsou tak definované přímo ve svých pravidlech.
- Fortifikace nesmí být položeny do tří palců od okraje herní plochy nebo do tří palců od jiného terénu.
- Aegis Defense Line mohou být položeny kdekoliv a ignorovat omezení třemi palci.
- SkyShield Landing Pad může být položen do tří palců od okraje stolu, ale ne do tří palců od jiného terénu.

Modely a barvení

- Všechny modely musí být WYSIWYG s využitím adekvátních modelů od GW nebo ForgeWorldu.
- Vždy musí být na první pohled jasné jakou zbraní je daný model vyzbrojen a tato výzbroj musí odpovídat army listu. Drobná základní výbava jako například granáty, bolt pistole a podobně je na modelu optimální, ale nemusí být za každou cenu.
- Proxy modely jsou zakázané.
- Modely, které neodpovídají WYSIWYG nemohou být ve hře použity.
- Plně nabarvené armády získají reroll na hod o tom kdo rozhoduje o pořadí deploymentu a prvního kola.
- Pro získání bonusu musí být na každý model v armádě využito minimálně pět barev a hotový podstavec. V případě nejasnostní zda armáda odpovídá zadání (černě nasprejovaný mariňák na bíle nasprejovanén podstavci se čtyřmi tečkami různých barev) rozhoduje o udělení bonusu rozhodčí na místě.
- Pro zachování vizuální přitažlivosti turnaje je vhodné modely minimálně nasprejovat base coatem.

Volba hráčů - nejhezčí armáda

V průběhu turnaje požádáme hráče aby obešli herní stoly a zvolili si armádu, která se jim nejvíce líbí z hlediska nabarvení, modelářství atd. Vítězem se stane ta armáda, která dostane nejvíce hlasů.

Mise

Seznam misí, ze kterých bude vybrán omezený počet pro potřeby turnaje, bude zveřejněn brzy.

Mise budou zveřejněné na místě před každým kolem.
Zdroje pro mise budou různé, v některéch misích budou využity GW tactical objectives (6x6 karet). Je tedy vhodné donést vlastní kartičky tactical objectives nebo evidovat tactical objectives jiným způsobem.
Každý hráč by měl donést vlastní sadu 6 objectivů na podstavci o velikost 1 palec. Před hrou se oba hráči dohodnou jako sadu objectivů budou používat.
Hráč, který dělá deployment jako první má současně první kolo hry pokud nebude ukradena iniciativa nebo nebude napsáno jinak.

Hodnocení

Za každou bitvu je možné podle specifikací a bodování mise získat výhru, prohru nebo remízu. Cíle každé mise budou obodovány dle zadání mise a poslouží jako pomocné body pro vyhodnocování.

Herní systém

Turnaj bude odehrán švýcarským systémem - do prvního kola jsou hráči náhodně losováni, v dalších kolech jsou pak párováni dle výsledků z předchozích her. Párováni k sobě budou podle počtu výher, proher a remíz. Pokud by mělo víc hráčů stejné skóre, poslouží k rozdělení hráčů pomocné body.

Turnaj bude hrán na 5 bitev (3 bitvy v sobotu a 2 bitvy v neděli).

Vítězem turnaje je hráč s největším počtem výher, dále rozhoduje počet remíz (4/1/0 > 4/0/1). V případě stejného počtu vítězství vítězí ten s větším počtem pomocných bodů.

NA tomto turnaji se používají FAQ a Errata z ITC

Dokument Warhammer 40,000 Rules Addendum Last Update: 30/03/17.

Časový rozvrh

Sobota 22.4.:

9:00 - 9:30 - Registrace účastníků. poté proběhne rozlosování

9:30 - 12:30 - 1. kolo

12:30 - 13:00 - zadání výsledků a rozlosování do 2. kola

13:00 - 15:30 - 2. kolo

15:30 - 16:00 - zadání výsledků a rozlosování do 3. kola

16:00 - 18:30 - 3. kolo

Neděle 23.4.

8:00 - 10:30 - 4. kolo

10:30 - 11:00 - zadání výsledků a rozlosování do 5. kola

11:00 - 13:30 - 5. kolo

13:30 - 14:00 - Vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů

Uvedený rozpis uvažuje na každou bitvu (mimo první) 2,5 hodiny času plus 30 minut na počítání výsledků. Upozorňujeme, že je v zájmu hráčů hrát tak, aby bitvu v tomto limitu stihli. Bitvy, které by tento limit přesáhly, budeme bohužel nuceni ukončit.

Fullpaint, Wysiwyg a další

Na turnaji je povinný WYSIWYG. Model musí mít na sobě všechen equip co se nosí "v ruce" (zbraně, storm shield... vyjímku tvoří tzv. fullkit (pistole, bolter/special zbraň, cc zbraň atd..) kde stačí mít jednu z kombinací zbrání (combi/special zbraň ale na modelu musí být), mount pokud ho mají (motorka, juggernaut....) a armor (Terminator armour, art. armour....). Věcí typu granáty, meltabomby atd... není třeba mít WYSIWYG. Na vozidlech je třeba mít WYSIWYG všechny zbraně. Pokud některá armáda nesplní tento bod, může být penalizována až -10 body do kategorie general i overall.

Pokud chcete na turnaji používat konvetěné/scrap-build/3rd party/atd.. modely musí odpovídat stylu armády. Pokud toto nesplní, může vám být zakázáno s nima hrát. Pokud si nejste jistí jestli je váš model v pohodě, můžete jeho fotku zaslat k posouzeni na praha at fantasy.cz.

Fullpaint není povinný, ale tvoří 1/3 z celkového možného bodového hodnocení (za hry max 100b, za barvení max 50b) a má tak podstatný vliv na umístění v celkovém pořadí!

Hodnocení vzhledu armády

Armáda každého hráče je hodnocena také z estetického hlediska. Hodnotí se celková nabarvenost, vzhled modelů (kvalita nabarvení modelů, kvalita podstavců), rozlišení jednotek, WYSIWYG (zda modely v jednotkách mají vybavení odpovídající rosteru, zda modely hrdinů odpovídají běžným vybavením tomu uvedenému v rosteru, v tomto bodě se hodnotí i věci co nejsou poviné, např. meltabomby atd.).

Volba hráčů - nejhezčí armáda

V průběhu turnaje požádáme hráče aby obešli herní stoly a zvolili si armádu, která se jim nejvíce líbí z hlediska nabarvení, modelářství atd. Vítězem se stane ta armáda, která dostane nejvíce hlasů.

Další informace

Pravidla registrace

K účasti na turnaji je nutno předem se registrovat. To lze učinit prostřednictvím e-mailu praha@fantasy.cz, na telefonním čísle 222 210 090, nebo osobně v naší prodejně. Příjem přihlášek bude ukončen 19.4.2017. V den zahájení turnaje NEBUDOU přijímáni další účastníci!


K registraci je nutno uvést jméno a příjmení hráče (přezdívka NESTAČÍ!), kontakt na něj (email a ideálně telefon) a platný rozpis armády (roster), a to tištěný nebo elektronicky ve formátu .txt. .doc, .htm nbebo .pdf.
Turnaj je omezen kapacitou 50 lidí - ve chvíli naplnění této kapacity budou další zájemci registrováni pouze jako náhradníci s tím, že budou obratem informováni pokud se pro ně uvolní místo na turnaji.
Na turnaj se platí vstupné 200,- Kč - tato částka je hrazena až na místě.

Turnaj Malifaux

Turnaj proběhne v sobotu 22.4.

Pravidla pro stavbu listu
- 55 Souls Stones,
- Fixed Faction

Turnaj Kings of War - The Kings of The Future (Liga Wars of Mantica 2017)

Turnaj proběhne v sobotu 22.4.
Bodový limit: 2.000 pts.

Dle pravidel:
Rulebook Kings of War: 2nd Edition Rulebook
Rulebook Kings of War: 2nd Gamer’s Edition
Rulebook Kings of War: Uncharted Empires Army Supplement book
Additional Force List Kings of War: Twilight Kin - odkaz
The Destiny of Kings – Kings of War Campaign Supplement
Kings of War Errata and FAQ 1.5 (Updated: 03/17)
Rules Amendments - Al Quds

Propozice: zde

Harmonogram:
09:00 - 09:30 Registrace
09:30 - 10:00 Organizační příprava, příprava scénářů, armád a rozlosování soupeřů
10:00 - 12:30 Round 1 (včetně představení army listů a odevzdání výsledků!)
12:30 - 13:00 Break - Oběd + organizační příprava
13:00 - 15:30 Round 2 (včetně představení army listů a odevzdání výsledků!)
15:30 - 15:45 Break - Organizační příprava
15:45 - 18:15 Round 3 (včetně představení army listů a odevzdání výsledků!)
18:15 - 18:30 Break - Organizační příprava
18:30 Vyhlášení výsledků, vítězů a předání cen

Časový limit: Bude použito šachových hodin - 120 min. hra, 70 min. na hráče

Vstupné: 120 Kč (bude placeno na místě pořadateli)

Registrace do pondělí 17.4. do 20 hod.:
https://tabletop.to/the-kings-of-the-future

Army listy dle CLASH OF KINGS (http://kow2.easyarmy.com/clash-of-kings.aspx) do středy 19.4. do 20 hod. na: https://tabletop.to/the-kings-of-the-future nebo wars.of.mantica@gmail.com

Obecné informace:

Turnaj se koná v prostorách TJ Skol Strašnice, Saratovská 4, Praha 10 - cca 5 minut pěšky od stanic metra A Strašnická a tramvají linek 5, 7 a 26 (zastávky Strašnická, Nad Primaskou a Vinice).

V prostorách je možné přespání spartakiádního typu (vlastní spacák a matrace s sebou) s tím, že prostory budou otevřeni již v pátek cca od 20:00 hodin.

Do tělocvičny je vstup povolen POUZE v přezůvkách, bez přezutí nebudou účastníci (ani diváci!) vpuštěni.

Kontakt

V případě dalších otázek či připomínek nás prosím kontaktujte na mail praha@fantasy.cz nebo na telefonním čísle 222 210 090.