Kontakty:

Ogří Doupě
Moravská 5, Praha

Tel.: +420 222 210 090
e-mail: praha@fantasy.cz

Ogří Doupě na Facebooku

Facebookové skupiny

Modelářství a barvení
Ogří Deskohraní

Otevírací doba:

PO: 11-19
ÚT: 11-22
ST: 11-22
ČT: 11-19
PÁ: 11-22
So: 10-18
NE: 10-18

Miniturnaje 2018:

Nepřehlédněte možnost zúčastnit se miniturnajů AoS, WH40, T9A či dalších. Více naleznete zde.


»
Ogr Cubb Elmingard - 7. -8. října 2017

Rychlá navigace
Turnaj Warhammer 40.000
Obecné informace

Turnaj Warhammer 40.000

Dovolujeme si Vás pozvat na turnaj Ogr Cubb Elmingard, který se bude konat ve dnech 7. a 8. října 2017 opět v prostorách TJ Sokol Strašnice, Saratovská 4, Praha 10.

 

Základní pravidla

- Hraje se na 1850b dle pravidel pro Matched Play

- Armáda musí být složena z Batallion detachmentu a maximálně jednoho dalšího detachmentu- Armáda musí být složena z Batallion detachmentu a maximálně jednoho dalšího detachmentu
- Armáda nesmí obsahovat více než 200 modelů
- Armáda nesmí obsahovat více než tři stejné jednotky mimo troop
- Armáda nesmí obsahovat understrength units
- Armáda smí obsahovat pouze jednoho unique charactera
- Armáda smí obsahovat pouze jednu Forge World jednotku (Vyjímku mají armády z Imperial armou jako Death Korps of Krieg)
- Hráč co dokončí deploy první má +1 k hodu o začatek
- Troopy mají objective secured
- Jednotky s battlefield role Flyer nesmí zabírat objectivy
- Hraje se podle všech FAQ a errat od GW.

Modely a barvení

- Všechny modely musí být WYSIWYG s využitím adekvátních modelů od GW nebo ForgeWorldu.
- Vždy musí být na první pohled jasné jakou zbraní je daný model vyzbrojen a tato výzbroj musí odpovídat army listu. Drobná základní výbava jako například granáty, bolt pistole a podobně je na modelu optimální, ale nemusí být za každou cenu.
- Proxy modely jsou zakázané.
- Modely, které neodpovídají WYSIWYG nemohou být ve hře použity.
- Pro získání bonusu musí být na každý model v armádě využito minimálně pět barev a hotový podstavec. V případě nejasnostní zda armáda odpovídá zadání (černě nasprejovaný mariňák na bíle nasprejovanén podstavci se čtyřmi tečkami různých barev) rozhoduje o udělení bonusu rozhodčí na místě.
- Pro zachování vizuální přitažlivosti turnaje je vhodné modely minimálně nasprejovat base coatem.

Volba hráčů - nejhezčí armáda

V průběhu turnaje požádáme hráče aby obešli herní stoly a zvolili si armádu, která se jim nejvíce líbí z hlediska nabarvení, modelářství atd. Vítězem se stane ta armáda, která dostane nejvíce hlasů.

Hodnocení

Za každou bitvu je možné podle specifikací a bodování mise získat výhru, prohru nebo remízu. Cíle každé mise budou obodovány dle zadání mise a poslouží jako pomocné body pro vyhodnocování.

Herní systém

Turnaj bude odehrán švýcarským systémem - do prvního kola jsou hráči náhodně losováni, v dalších kolech jsou pak párováni dle výsledků z předchozích her. Párováni k sobě budou podle počtu výher, proher a remíz. Pokud by mělo víc hráčů stejné skóre, poslouží k rozdělení hráčů pomocné body.

Turnaj bude hrán na 5 bitev (3 bitvy v sobotu a 2 bitvy v neděli).

Vítězem turnaje je hráč s největším počtem výher, dále rozhoduje počet remíz (4/1/0 > 4/0/1). V případě stejného počtu vítězství vítězí ten s větším počtem pomocných bodů.

Časový rozvrh

 

Sobota 7.10.:

9:00 - 9:30 - Registrace účastníků. poté proběhne rozlosování

9:30 - 12:30 - 1. kolo

12:30 - 13:00 - zadání výsledků a rozlosování do 2. kola

13:00 - 15:30 - 2. kolo

15:30 - 16:00 - zadání výsledků a rozlosování do 3. kola

16:00 - 18:30 - 3. kolo

 

Neděle 8.10.

8:00 - 10:30 - 4. kolo

10:30 - 11:00 - zadání výsledků a rozlosování do 5. kola

11:00 - 13:30 - 5. kolo

13:30 - 14:00 - Vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů

 

Uvedený rozpis uvažuje na každou bitvu (mimo první) 2,5 hodiny času plus 30 minut na počítání výsledků. Upozorňujeme, že je v zájmu hráčů hrát tak, aby bitvu v tomto limitu stihli. Bitvy, které by tento limit přesáhly, budeme bohužel nuceni ukončit.

 

Fullpaint, Wysiwyg a další

Na turnaji je povinný WYSIWYG. Model musí mít na sobě všechen equip co se nosí "v ruce" (zbraně, storm shield... vyjímku tvoří tzv. fullkit (pistole, bolter/special zbraň, cc zbraň atd..) kde stačí mít jednu z kombinací zbrání (combi/special zbraň ale na modelu musí být), mount pokud ho mají (motorka, juggernaut....) a armor (Terminator armour, art. armour....). Věcí typu granáty, meltabomby atd... není třeba mít WYSIWYG. Na vozidlech je třeba mít WYSIWYG všechny zbraně. Pokud některá armáda nesplní tento bod, může být penalizována až -10 body do kategorie general i overall.

Pokud chcete na turnaji používat konvetěné/scrap-build/3rd party/atd.. modely musí odpovídat stylu armády. Pokud toto nesplní, může vám být zakázáno s nima hrát. Pokud si nejste jistí jestli je váš model v pohodě, můžete jeho fotku zaslat k posouzeni na praha at fantasy.cz.

Fullpaint není povinný, ale tvoří 1/3 z celkového možného bodového hodnocení (za hry max 100b, za barvení max 50b) a má tak podstatný vliv na umístění v celkovém pořadí!

Hodnocení vzhledu armády

Armáda každého hráče je hodnocena také z estetického hlediska. Hodnotí se celková nabarvenost, vzhled modelů (kvalita nabarvení modelů, kvalita podstavců), rozlišení jednotek, WYSIWYG (zda modely v jednotkách mají vybavení odpovídající rosteru, zda modely hrdinů odpovídají běžným vybavením tomu uvedenému v rosteru, v tomto bodě se hodnotí i věci co nejsou poviné, např. meltabomby atd.).

Volba hráčů - nejhezčí armáda

V průběhu turnaje požádáme hráče aby obešli herní stoly a zvolili si armádu, která se jim nejvíce líbí z hlediska nabarvení, modelářství atd. Vítězem se stane ta armáda, která dostane nejvíce hlasů.

Další informace

Pravidla registrace

K účasti na turnaji je nutno předem se registrovat. To lze učinit prostřednictvím e-mailu praha@fantasy.cz, na telefonním čísle 222 210 090, nebo osobně v naší prodejně. Příjem přihlášek bude ukončen 4.10.2017. V den zahájení turnaje NEBUDOU přijímáni další účastníci!


K registraci je nutno uvést jméno a příjmení hráče (přezdívka NESTAČÍ!), kontakt na něj (email a ideálně telefon) a platný rozpis armády (roster), a to tištěný nebo elektronicky ve formátu .txt. .doc, .htm nbebo .pdf.
Turnaj je omezen kapacitou 50 lidí - ve chvíli naplnění této kapacity budou další zájemci registrováni pouze jako náhradníci s tím, že budou obratem informováni pokud se pro ně uvolní místo na turnaji.
Na turnaj se platí vstupné 200,- Kč - tato částka je hrazena až na místě.

 

Obecné informace:

Turnaj se koná v prostorách TJ Skol Strašnice, Saratovská 4, Praha 10 - cca 5 minut pěšky od stanic metra A Strašnická a tramvají linek 5, 7 a 26 (zastávky Strašnická, Nad Primaskou a Vinice).

V prostorách je možné přespání spartakiádního typu (vlastní spacák a matrace s sebou) s tím, že prostory budou otevřeni již v pátek cca od 20:00 hodin.

Do tělocvičny je vstup povolen POUZE v přezůvkách, bez přezutí nebudou účastníci (ani diváci!) vpuštěni.

 

Kontakt

V případě dalších otázek či připomínek nás prosím kontaktujte na mail praha@fantasy.cz nebo na telefonním čísle 222 210 090.